Štiavnická Anča v novom netradičnom kryštálovom nátere

Motorový vlak radu 812 Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK), premávajúci medzi Banskou Štiavnicou a Hronskou Dúbravou, známy ako “Štiavnická Anča“, sa počas uplynulého víkendu zmenil na kryštál.

Originálny vlak – dielo mladého grafického dizajnéra Ondreja Gavaldu, ktorý je odkazom  na bohatú históriu baníctva v regióne, vyrazil s cestujúcimi na pravidelnú linku v nedeľu poobede zo štiavnickej železničnej stanice.

Biele, sivé, ale i zlaté a strieborné plochy pripomínajú vzácne minerály, ktoré sa tu kedysi ťažili,” vysvetlil prvým cestujúcim Gavalda, spokojný s výsledkom svojej trojdňovej práce.

Nový náter nie je len netradičný, ale i kvalitný. Použili sme tie najlepšie farby,” dodáva Zuzana Bodnárová z banskoštiavnického občianskeho združenia (o.z.) Štokovec –  priestor pre kultúru. Kryštálový dizajn by mal podľa združenia  prebudiť motorovú lokálku k novému životu a priniesť na trať viac cestujúcich.

Autora víťazného návrhu vybrala odborná porota, ktorá ocenila, že z lokálneho prostredia vybral a spracoval originálnu tému.

ZSSK víta iniciatívu o. z. Štokovec smerujúcu k zatraktívneniu regionálnej trate a mieni podobné aktivity naďalej podporovať.

You may also like...