Novinky v predaji lístkov vo Vysokých Tatrách

Železničná spoločnosť Slovensko rozširuje predaj cestovných lístkov vo Vysokých Tatrách na Tatranských elektrických železniciach (TEŽ) a Ozubnicovej železnici (OŽ).

 Od 15. októbra 2013 si cestujúci môže kúpiť  novú formu cestovného lístka – jednodňový sieťový cestovný lístok vo  forme blokového cestovného lístka. Novinkou je predaj jednodňového sieťového cestovného lístka aj u rušňovodiča vo všetkých vlakoch TEŽ a OŽ.

Nová forma cestovného lístka

  • Od 15. októbra 2013 sa jednodňový sieťový cestovný lístok predáva aj v novej forme ako blokový cestovný lístok.
  • Cena tohto lístka v novej forme zostáva rovnaká – obyčajný v hodnote 4 EUR alebo zľavnený za 2 EUR.*
  • Blokový cestovný  lístok je predtlačená forma cestovných lístkov, podobne ako sa používa u dopravcov MHD bez uvedenia ich konkrétnej platnosti, a to časovej a traťovej.
  • Cestujúci si ho môžu kúpiť bez uvedenia dátumu svojej cesty.
  • Lístok začne platiť od okamihu označenia vo vlaku na TEŽ a OŽ.
  • Okrem toho naďalej je možné používať  iné typy jednorazových lístkov, ktoré boli  predávané blokovou formou (za 0,25 centov, 0,50 centov, 1,00 EUR a 2,00 EUR).

Predaj všetkých blokových cestovných lístkov (jednorazových aj časových) bude naďalej zabezpečený prostredníctvom osobných pokladníc ZSSK  a prostredníctvom zmluvných predajcov.

mapa vysoke tatry

Od 15. októbra 2013  si cestujúci môže kúpiť jeden typ  cestovného lístka aj u rušňovodiča.

  • Rušňovodič bude predávať len jednodňový sieťový cestovný lístok v blokovej  forme (obyčajný v hodnote 4 EUR alebo zľavnený za 2 EUR*).
  • Lístok si možno kúpiť u rušňovodiča v čase pobytu vlaku  na všetkých staniciach a zastávkach na  tratiach TEŽ a OŽ.
  • Predaj rušňovodičom je len DOPLNKOVÝ PREDAJ v mimoriadnych  prípadoch, keď si cestujúci nedokáže naplniť stále platnú povinnosť zaobstarať si cestovný lístok pred nástupom do vlaku.

* Nárok na zľavnený jednodňový celosieťový lístok si môžu uplatniť  deti od 6 do 15 rokov, cestujúci vo veku  nad 70 rokov, držitelia preukazov ŤZP, ŤZP – S, držitelia preukazov JUNIOR RAILPLUS EURO <26, KLASIK RAILPLUS, SENIOR RAILPLUS.  Zľavnené cestovné zaplatí cestujúci aj za prepravu psa.

Na TEŽ je zavedený samoobslužný výpravný systém, lístky sú dostupné v 10 pokladniciach obsluhovaných personálom ZSSK (alebo ŽSR) a u približne 40 externých predajcov.

V rámci TEŽ je 22 zastávok a staníc. Informácie o predajných miestach ZSSK sú TU!

You may also like...