Od 1. septembra v IC vlakoch všetci a najlacnejšie

Železničná spoločnosť Slovensko mení od 1. septembra 2012 cenník cestovného v IC vlakoch. Od 1. septembra môžu v IC vlakoch ZSSK cestovať VŠETCI NAJLACNEJŠIE s najnižšou cenou.

Cestujúci môže spôsobom nákupu cestovného lístka ušetriť. Nový cenník cestovného v IC vlakoch zohľadňuje jednak deň zakúpenia cestovného lístka,  potom aj konkrétny vlak kategórie IC, ktorý si na svoju cestu cestujúci vyberie a takisto aj deň, kedy bude cestovať.

Aj v súčasnosti je možné zakúpiť si cestovný lístok na IC vlaky v predpredaji za lacnejšie cestovné. Zmena cenníka od 1. septembra však mení aj filozofiu predpredaja. Kým do 1. septembra 2012 je počet cestovných lístkov v predpredaji obmedzený, od 1. septembra 2012 si za najnižšiu cenovú úroveň bude môcť kúpiť cestovný lístok na IC vlak každý cestujúci.

IC 504 Tatran
Ako môže cestujúci ušetriť?

Vo vybraných vlakoch môže cestujúci priamo ovplyvniť cenu lístka. Cenová úroveň je určená podľa dňa zakúpenia cestovného lístka:

  • 60 až 9 dní pred odchodom vlaku je najnižšia cena,
  • 8 až 1 deň pred odchodom vlaku je výhodná cena
  • a v deň odchodu vlaku cestujúci zaplatí plnú cenu cestovného.

Je potrebné dodať, že aj v deň odchodu vlaku môže cestujúci cestovať za najlacnejšie cestovné. Cena zakúpeného lístka totiž záleží aj od toho, ktorý vlak kategórie IC si na svoju cestu vyberie a v ktorý deň bude cestovať. Pre vybrané vlaky a vybrané dni (konkrétne napríklad na vlak IC 501 v ktorýkoľvek deň) budú v predaji cestovné lístky vždy za cenovú úroveň C nezávisle od toho, kedy si cestovný lístok cestujúci zakúpi (okrem vlakov IC 500 dňa 4.11.2012, IC 503, IC 511 dňa 31.10.2012, kedy budú v predaji cestovné doklady vždy za cenovú úroveň A).

Upozornenie: Nový cenník IC vlakov je platný až od 1. septembra 2012, čiže aj predpredaj cestovných lístkov na IC vlaky podľa nového cenníka je platný až od 1. septembra 2012.

Cennik

You may also like...