RegioJet predstavil linku Bratislava – Komárno

Prvé dve moderné vlakové jednotky Talent sú už prefarbené do korporátnej žltej farby dopravcu RegioJet a začínajú skúšobné jazdy na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Dnes sa tak to oficiálne predstavil vlak Talent RegioJet vrámci prezentačnej jazdy; od polovice februára začnú vlaky Talent premávať na prezentačných jazdách aj pre verejnosť a od 4.marca ponúknu novú kvalitu spojenia na jednej s najkľúčovejších regionálnych tratiach v okolí Bratislavy.

Približne 25 spojov premávajúcich vo všedné dni v špičkách až každú polhodinu medzi Bratislavou a Dunajskou Stredou v každom smere a takmer každý druhý premávajúci v celej trase Bratislava – Komárno a späť. Pre ľahšiu orientáciu cestujúcich v cestovnom poriadku budú vlaky chodiť v pravidelnom takte; cestovná doba napríklad medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou Novým Mestom bude začínať na 38.minútach.

Cestovný poriadok RegioJet platný od 4. marca 2012

Úplne nový cestovný poriadok s množstvom spojov chodiacich v pravidelných intervaloch počas celé hodňa ponúkne RegioJet na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. V ranných a popoludňajších špičkách pôjdu vlaky medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou každú pol hodinu; najrýchlejšie spoje premávajúce v špičkách každú hodinu zvládnu túto trasu za 38 minút. Na celej trase Bratislava – Komárno potom v špičkách spoje každú hodinu, v ostatných obdobiach dňa každé dve hodiny.

Zlepšiť by sa mala aj previazanosť vlakov na ďalšie druhy dopravy. RegioJet intenzívne rokuje s Trnavským samosprávnym krajom o prípojoch autobusov k vlakom. RegioJet odovzdal spracované podklady ohľadom s prípojovania vybraných autobusových liniek. V Bratislave prebieha rokovanie o prispôsobení odchodov električiek a autobusov MHD v železničnej stanici Bratislava Nové Mesto.

Zatraktívni sa aj prevádzanie vlakov s individuálnou automobilovou dopravou. Príchod osobným autom k vlaku a následné cestovanie do Bratislavy vlakom podporia nové parkoviská P+R v železničných staniciach Kvetoslavov a Dunajská Streda. Práve v týchto dňoch – 31. 1. respektíve 1. 2. začíname s ich výstavbou.

Atraktívny tarif dopravcu RegioJet a predaj cestovných lístkov

Predaj cestovných dokladov na vlaky RegioJet sa začne 20. februára 2012. RegioJet ponúkne tarif, ktorý je v niektorých reláciách výrazne lacnejší než stávajúce cestovné na trati.

Zľava REGIOplus, ktorá je zameraná na stálych zákazníkov, bude na rozdiel od doterajšej zľavy ZSSK Regional platná pre všetky kilometrické relácie. V prvých týždňoch podporí RegioJet cestovanie vlakmi aj špeciálnou akčnou ponukou relačnej zľavy, ktorá by mala prilákať všetkých, ktorý chcú vyskúšať novú kvalitu spojov RegioJet.

RegioJet otvorí svoje zákaznícke centrá v železničných staniciach Bratislava hl. st., Bratislava Nové Mesto a Dunajská Streda. Prvé z týchto zákazníckych centier otvorí RegioJet v polovici februárav Bratislave na hlavnej stanici. V železničnej stanici Komárno bude zmluvným predajcom cestovných dokladov ZSSK. Ich pokladňa bude označená logom a textom: Zmluvný predajca REGIOJET. V staniciach a zastávkach, kde teraz prebieha zmluvný predaj cestovných dokladov prostredníctvom zamestnancov ŽSR, ostane tento predaj zachovaný aj po príchode dopravcu RegioJet. Predaj cestovných dokladov bude prebiehať aj priamo vo vlakoch a to bez prirážky.

Služby na palube spojov

Vlaky RegioJet ponúknu nové typy palubných služieb pre cestujúcich. V prvých ranných vlakoch v každom smere bude k dispozícii denná tlač, v príprave je bezplatné pripojenie k internetu na našich zákazníckych centrách a aj vo vlaku počas cesty. Na palube bude k dispozícii aj občerstvenie – káva, čaj a pod. – na palube bude automat, v ktorom si cestujúci tieto nápoje pripravia.

Zamestnávateľ RegioJet

Nový dopravca RegioJet vytvoril 70 pracovných miest spojených s prevádzkou vlakov RegioJet na trase Bratislava – Komárno. Spoločnosť zamestnala napríklad 24 rušňovodičov, z ktorých 13 prešlo od súčasného dopravcu ZSSK. Ďalšie pozície tvoria profesie palubného a predajného personálu, dispečerov a pod. V prípade rušňovodičov bolo výberové konanie uzatvorené, u ďalších pozícií výberové konanie zatiaľ prebieha. Príchod dopravcu RegioJet nemá ani negatívny vplyv na zamestnanosť doterajších zamestnancov ZSSK. Tým bolo väčšinou ponúknuté iné pracovné miesto v rámci ZSSK.

Personál RegioJet, ktorý sa bude stretávať so zákazníkom, oblečie rovnaké atraktívne uniformy dopravcu RegioJet, ktoré poznajú zákazníci diaľkových vlakov InterCity RegioJet premávajúcich na trase Žilina – Ostrava – Praha. Uniformy palubného personálu RegioJet dodáva spoločnosť RUTEX, ktorá je výrobcom uniforiem aj pre personál autobusových spojov Student Agency express. Uniformy pozostávajú z blúzky, respektíve košele z látky sýto ružovej farby s bielym prúžkom, sukne alebo nohavíc z látky džínsového typu antracitovej farby s lemovaním ružovou niťou a saká a kabátu tiež antracitovej farby s ružovým lemovaním. Na oblečení sú látkové štítky s logom RegioJet.

RegioJet sa dňa 27. 1. 2012 na Ministerstve dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR zúčastnil prvého kola rokovaní o prevádzkovaní železničnej dopravy vo verejnom záujme aj napripravovaných tratiach Diviaky – Prievidza, Prievidza – Nové Zámky a Lužianky – Leopoldov. Sme rozhodnutí v rokovaniach pokračovať a predložiť ministerstvu takú ponuku, aby sme v súťaži uspeli s našimi špičkovými službami aj na iných tratiach v ďalších regiónoch Slovenskej republiky.

RegioJet prezentacna jazda

You may also like...