RegioJet prepravil za dva týždne 60-tisíc cestujúcich

V nedeľu 4. marca odštartoval na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno nový dopravca RegioJet. Za prvé dva týždne prevádzky prepravili moderné vlaky viac ako 60 tisíc cestujúcich pri dennom priemere cca 4500 cestujúcich / deň.

 Fenoménom sa stalo bezplatné pripojenie k internetu cez wi-fi sieť vo vlakoch, ktoré RegioJet priniesol ako jednu z hlavných noviniek v oblasti služieb. Za 14 dní prevádzky sa celkom realizovalo približne 11 tisíc internetových pripojení a objem prenesených dát bol priemerne na deň 8,5 GB.  Internet zadarmo je využívaný hlavne v ranných spojoch do Bratislavy a popoludňajších v opačnom smere, keď cestujúci jazdia do zamestnania a naspäť. Pripojenie k internetu im pomáha stráviť čas cestovania pohodlnejšie a efektívnejšie v porovnaní s cestou autom. Ďalšou výhodou vlaku je ušetrený stres a čas, ktorý si vyžaduje riadenie vlastného vozidla. Vlak sa navyše vyhne aj všetkým kolónam a zápcham, ktoré sú pri ceste do Bratislavy každodennou realitou.

regiojet talent vt643

RegioJet na trase Bratislava – Dunajská Streda Komárno kompletne nahradil štátnu Železničnú spoločnosť Slovensko (ZSSK) a ponúka denne viac ako 50 spojov a novú úroveň služieb v regionálnej železničnej doprave. Na koľajnice prišiel nový súkromný dopravca s modernými vozidlami, lepšou cenou pre objednávateľa – Ministerstvo dopravy, novým konceptom cestovného poriadku a službami, ktoré doposiaľ neboli v regionálnej železničnej doprave poskytované. To sa pozitívne premietlo do záujmu o cestovanie modernými vlakmi na tejto trase.

You may also like...