RegioJet: Prvé jednotky Talent dorazili na Slovensko

V piatok 23.1.2012 dorazili z Nemecka na Slovensko, cez Českú republiku, prvé tri moderné vlakové jednotky Talent. Od 4. marca začne pravidelná prevádzka spojov RegioJet na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Dopravca nasadí na trasu Bratislava – Dunajská Streda – Komárno 9 motorových jednotiek Talent od výrobcu Bombardier, ktoré prevádzkujú v regionálnej doprave napríklad nemecké dráhy DB Regio. Jednotky sa v nasledujúcich dňoch podrobia úprave náteru do firemných farieb RegioJet. Na prelome januára a februára začnú skúšobné jazdy bez cestujúcich, od polovice februára ponúkne dopravca skúšobno-prezentačné jazdy aj pre verejnosť.

Príchod dopravcu RegioJet je vyústením verejného dopytu na predloženie ponuky na zabezpečenie prepravných služieb vyhláseného v roku 2009. Nový dopravca na trase Bratislava – Komárno, bude pre štátny rozpočet znamenať úsporu nákladov na jeden km viac ako 1 EUR a skokové zvýšenie kvality služieb. Súčasne s tým sa spoločnosť RegioJet zaviazala k aktívnej obchodnej politike, ktorá privedie do vlakov ďalších cestujúcich – RegioJet investoval vyše 60 000 EUR do nových zastávok na trase a v súčasnej dobe financuje výstavbu dvoch nových záchytných parkovísk v Dunajskej Strede a Kvetoslavove. Navyše RegioJet ponúka niekoľko desiatok pracovných miest pre občanov Slovenskej republiky potrebných pre zabezpečenie prevádzky a ďalších služieb.

Spoločnosť RegioJet plánuje ročne na celej trase, ktorá je dlhá 100 km, prepraviť 1,9 milióna cestujúcich. Nový dopravca nezdvihne výšku cestovného oproti existujúcim tarifám; naopak, verným a častým cestujúcim ponúkne ďalšie zľavy. Medzi výhody pre cestujúcich bude okrem tarifných ponúk patriť štadartne: bezplatné pripojenie k wi-fi, ponuka dennej tlače, ponuka občerstvenia, či prítomnosť palubného personálu a servis počas celej doby jazdy.

31. januára predstaví spoločnosť RegioJet detaily cestovného poriadku a tarifnej ponuky ako aj jednotky Talent v žltých farbách RegioJet.

You may also like...