RegioJet zvýši kapacitu vlakov do Dunajskej Stredy a Komárna

Žlté vlaky oslavujú 5. narodeniny na linke z Bratislavy cez Dunajskú Stredu do Komárna. Za tú dobu s nami cestovalo už 10 miliónov cestujúcich.

Minulý rok bol pritom rekordný – odviezli sme ich až 2,6 milióna! To je viac ako 3-násobný počet oproti tomu, keď sme trasu prevzali po štátnej ZSSK.

Na naše výročie sme si pre vás prichystali prekvapenie. Vieme, že vlaky jazdia v poslednom čase preťažené, a preto do niekoľkých dní nasadíme do prevádzky 4 ďalšie motorové jednotky, vďaka ktorým sa výrazne zvýši prepravná kapacita vo väčšine vlakov premávajúcich počas špičiek.

Posilniť by sme chceli najmä spoje o 05:20, 05:40, 06:15 a 06:50 z Dunajskej Stredy, na najvyťaženejší vlak o 06:15 dokonca plánujeme nasadiť veľkokapacitnú súpravu tvorenú až 3 jednotkami s kapacitou 429 miest na sedenie. Posilnenia sa rovnako dočkajú aj ďalšie najvyťaženejšie spoje.

Do prevádzky nasadíme 4 ďalšie jednotky

Kapacitu zvýšia staršie motorové jednotky 628.2, ktoré môžete poznať napr. z Nemecka alebo z ďalších liniek prevádzkovanými súkromnými dopravcami v Českej republike a na Slovensku. Tieto súpravy síce nebudú tak moderné ako súčasne “Banániky”, nasadíme ich však bez toho, aby sme zaťažili štátny rozpočet a všetky súčasné nízkopodlažné súpravy zostávajú naďalej v prevádzke. Bude sa teda jednať iba o navýšenie kapacity.  V jednotkách budeme testovať aj moderný informačný systém s automatickým hlásením zastávok, neskôr plánujeme aj modernizáciu ich interiéru.

Foto: Dušan VACEK

Vo vlakoch RegioJet v budúcnosti aj s “električenkou”

Uvažujeme aj nad rekonštrukciou 2 nízkopodlažných jednotiek, ktoré boli minulý rok zničené nehodami s kamiónmi. Dovtedy bude cez pracovné dni na dvoch spojoch denne premávať aj špeciálna náhradná súprava tvorená dieselovým rušňom a 4 vozňami.

Foto: Juraj STERBER
V druhom polroku 2017 plánujeme vstúpiť aj do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. V budúcnosti tak bude možné cestovať našimi vlakmi aj s tzv. električenkami a lístkami na MHD.

You may also like...