Smrť na priecestí medzi Bratislavou a Košicami

Smrteľná dopravná nehoda pri Kraľovanoch skomplikovala vlakovú dopravu medzi Bratislavou a Košicami. Nehoda sa stala v čase 16.10. na priecestí so zvukovou signalizáciou. Pod rušňom 163.124-1 skončilo osobné auto, 26 ročný vodič  bol na mieste mŕtvy.

Zuzana Červená z komunikačného oddelenia Železničnej spoločnosti Slovensko ( ZSSK ) uviedla, že nehoda spôsobila meškanie troch vlakov. “Ide o vlak IC 505, ktorý stojí v Turanoch a dva rýchliky, ktoré stoja v Kraľovanoch a vo Vrútkach,” uviedla Červená.

nehoda_31-10-2013

Podľa jej slov polícia by mala v priebehu krátkeho času povoliť dopravu po susednej koľaji. “Je predpoklad, že dovtedy, kým bude v tomto úseku vedená doprava iba po jednom koľajisku, príde k meškaniu ďalších vlakov,” informovala Červená.


Zväčšiť mapu

Ako informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková má prísť k odstraňovaniu následkov nehody bezodkladne. “Nejde však len o odstránenie vraku vozidla a odtiahnutie vlaku, ale aj o kontrolu trate, či nie je poškodená, celé to preto bude trvať niekoľko hodín,” uviedla Pavliková. Pri spomínanej nehode mal zomrieť človek, hovorkyňa ŽSR však túto informáciu potvrdiť nevedela.

Meškania spôsobené nehodou – stav k 19:04

meskania_31-10-2013Zdroj: poloha.vlaku.info

Zdroj: TA3

You may also like...