V IC vlakoch od januára nové ceny a kvalita

Od 1. januára 2012 budú IC vlaky na trase medzi Bratislavou a Košicami  prevádzkované ako komerčné vlaky ZSSK mimo zmluvy o dopravných výkonoch vo verejnom záujme, ktorú má spoločnosť uzavretú so štátom.

Pre tieto vlaky pripravila ZSSK samostatnú tarifnú politiku. Cestovné vrátane rezervácie miesta bude v štyroch cenových kategóriách a troch rôznych cenových úrovniach,  osobitne pre 1. a 2. vozňovú triedu. Výška cien bude závisieť od obsadenosti spojov a doby nákupu cestovného lístka. Čím skôr si cestujúci cestovný lístok kúpi, tým bude lacnejší, podobne ako v leteckej doprave.

350.003 230809 svit

TIP: Zmeny a novinky v železničnej doprave 2011/2012

Cestovné lístky si  bude možné  kúpiť v pokladniciach, cez internet, a vo vlaku za príplatok  1,50€, ale bez nároku na sedenie. Predpredaj na IC vlaky, jazdiace podľa nových taríf, sa začne od 9. decembra 2011. V 1. triede bude súčasťou ceny lístka nápoj (káva, čaj, minerálka) a denná tlač.

Prepravný poriadok IC vlakov vo formáte PDF platný od 1. januára 2012

You may also like...

2 Responses

  1. revizor says:

    super matematika “lacnejsieho listka”

    v podstate dvihli ceny oproti minulemu roku na BA-KE o 4 EUR na jednu cestu, s tym, ze mozme usetrit 2 EUR ak si kupime listok dva mesiace dopredu…takto sa na SR dvihaju ceny listkov o 25%, gratulujme si, super praca!!!

    • iXo says:

      ake kolvek zvysovanie nie je popularny krok pre tych ktorych sa to dotyka to plati vo vseobecnosti, od 1.1 sa okrem cestovneho v IC dvihli aj ine ceny 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.