Vlakmi na festival Pohoda 2015

Mimoriadne vlaky priamo na festival Bažant Pohoda 2015 do Trenčína aj späť za výhodnú cenu sú realitou aj tento rok. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v spolupráci organizátormi pridá štyri mimoriadne vlaky spájajúce väčšinu regiónov Slovenska s miestom festivalu. Účastníci môžu naštartovať dobrú náladu už počas cesty z Košíc, zo Spiša, Tatier a Liptova alebo z Bratislavy a Trnavy. ZSSK je oficiálnym dopravným partnerom festivalu.

Za spiatočný cestovný lístok s cieľovou stanicou Trenčín zaplatí cestujúci:

  • len 9,90 € pri ceste z Košíc, Kysaku, Spišskej Novej Vsi, Popradu
  • len 7,90 € z Bratislavy, Liptovského Mikuláša a Ružomberka
  • len 5,90 € z Trnavy

Súčasťou vlaku z Košíc bude aj party vozeň. Pre mnohých sa tak festival začne už počas cesty, skôr ako sa otvoria oficiálne brány areálu na letisku pri Trenčíne. Kapacita každého mimoriadneho vlaku bude 350 miest na sedenie.

V priebehu festivalu, v dňoch 9. – 11. júla 2015 bude po areáli letiska jazdiť špeciálny FESTIVALOVÝ VLÁČIK. Priamo na mieste, v stánku ZSSK bude možné kúpiť si akýkoľvek cestovný lístok či výhodné letné mesačné lístky SLOVAK. Samozrejmosťou bude poradenstvo o výhodách a zľavách pri cestovaní vlakom počas celého roka pre cestujúcich od 0 do 100 rokov veku.

Okrem mimoriadnych vlakov možno na festival cestovať aj bežnými vlakovými spojmi, v stanici Trenčín zastavuje vyše 30 vlakov diaľkovej dopravy denne na trase Bratislava -Trenčín – Žilina – Vrútky – Liptovský Mikuláš – Poprad – Košice a opačne. Rovnako v Trenčíne zastavujú až tri desiatky regionálnych vlakov denne z Trnavy a Leopoldova alebo zo Žiliny a Púchova.

Mimoriadne vlaky na festival:

Vo festivalových vlakoch platia iba cestovné lístky zakúpené cez Ticketportal a možno do nich nastúpiť iba v uvedených staniciach. V čase príchodu mimoriadnych vlakov do Trenčína a pred odchodom nedeľných vlakov bude posilnená kyvadlová doprava zo stanice na letisko. Predaj lístkov Ticektportálu je dostupný aj v 11 zákazníckych centrách ZSSK v budove staníc  (Bratislava hlavná stanica, Nové Zámky, Banská Bystrica, Humenné, Košice – žel. stanica, Liptovský Mikuláš, Poprad-Tatry, Prešov, Trnava, Zvolen, Informačná kancelária Žilina).

Vo štvrtok 9. júla pôjdu do Trenčína dva mimoriadne vlaky:

Mimoriadny vlak na trase Košice – Trenčín
Košice 9.05 h – Kysak 9.19 h – Spišská Nová Ves 10.01 h – Poprad-Tatry 10.21 h – Liptovský
Mikuláš 11.03 h – Ružomberok 11.22 h – Trenčín 13.28 h

Mimoriadny vlak na trase Bratislava – Trenčín
Bratislava 12.26 h – Trnava 12.58 h – Trenčín 13.51 h

Po skončení festivalu v nedeľu 12. júla pôjdu z Trenčína dva mimoriadne vlaky:

Mimoriadny vlak na trase Trenčín – Košice
Trenčín 12.05 h – Ružomberok 14.09 h – Liptovský Mikuláš 14.28 h – Poprad-Tatry 15.10 h – Spišská Nová Ves 15.29 h – Kysak 16.15 h – Košice 16.29 h

Mimoriadny vlak na trase Trenčín – Bratislava
Trenčín 11.00 h – Trnava 11.52 h – Bratislava príchod 12.23 h.

You may also like...