Vo vlakoch bude viac pokoja a bezpečnosti

 

 

Od prvého júna zavádza Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) vo vybraných vlakoch zvýšenú bezpečnosť a hlukom nerušené cestovanie. Tiché a bezpečné zóny budú pridanou hodnotou k bežnej preprave, ktorú poskytujú aj vyspelé európske železnice.

 

Cieľom týchto zón je vyjsť v ústrety tým, ktorí sa viac obávajú o svoju bezpečnosť, najmä v nočných vlakoch, ako i tým, ktorí nechcú byť počas cestovania ničím a nikým rušení,“ vysvetľuje Igor Chovanec, riaditeľ úseku obchodu ZSSK.

V tichej zóne sa napríklad nesmie nahlas rozprávať, prenosné prehrávače hudby a videa sú zakázané. Mobilné telefóny, hry či počítače je dovolené používať iba bez zvuku, vypnutý bude i vlakový rozhlas.

Tiché zóny budú vo vybraných vozňoch 1. a 2. triedy, označených piktogramom, v IC vlakoch premávajúcich medzi Bratislavou a Košicami. Miesto v nich si možno bezplatne vybrať pri kúpe lístka, rezervácie sú už v predaji od prvého mája.

Bezpečné zóny sa vytvoria v takmer šesťdesiatich vlakoch regionálnej, prímestskej a diaľkovej dopravy, ktoré jazdia vo večerných a nočných hodinách. V označených vozňoch ZSSK garantuje zvýšený dohľad vlakovým personálom, intenzívnejšie osvetlenie a pomoc v núdzi.

Na dodržiavanie pravidiel tichých a bezpečných zón budú dohliadať zamestnanci ZSSK, podľa potreby i v súčinnosti s políciou.

 

You may also like...