ZSSK Cargo zaznamenáva rastúci trend hospodárenia

Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s., (ZSSK CARGO) dosiahla za deväť mesiacov roka 2011 kladný prevádzkový hospodársky výsledok (EBITDA) v hodnote 51,9 milióna EUR.

Oproti plánu bol tento výsledok lepší takmer o 9 miliónov eur a v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2010 až o 48,7 milióna EUR. Celkový hospodársky výsledok je oproti vlaňajšku lepší o takmer 51 mil. eur, hoci spoločnosť stále hospodári so stratou na úrovni 993 tis. eur.

K priaznivému hospodáreniu prispel najmä pokles prevádzkových nákladov, pričom prepravy sú na úrovni minulého roka. Ako signalizovali už polročné výsledky, spoločnosť smeruje k postupnému vyrovnanému hospodáreniu a k finančnej stabilizácii,“ približuje predseda Predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK CARGO Ing. Pavol Ďuriník, PhD.

Kladný hospodársky výsledok víta aj minister dopravy Ján Figeľ. „Od začiatku je mojim cieľom pozdvihnutie železničnej dopravy, aby bola moderná a najmä efektívna. Preto ma teší, že sa spoločnosti Cargo Slovakia darí na ceste k vyrovnanému hospodáreniu a k nezadlžovaniu budúcich generácií,“ minister dopravy Ján Figeľ.

You may also like...