ZSSK navýši kapacitu vlakov o 12 tisíc miest

Vlakové spoje predĺžené o desiatky vozňov v regionálnej doprave a 11 nových diaľkových vlakov denne bude realitou od pondelka 17. novembra. Železničná spoločnosť Slovensko zvyšuje kapacitu vlakov v súvislosti so spustením bezplatnej prepravy vybraných skupín cestujúcich.
Denne tak pribudne v diaľkovej doprave takmer 7 tisíc a v prímestskej doprave necelých 5 tisíc miest na sedenie. Druhá výraznejšia vlna zvýšenia kapacity sa stane realitou od 14. decembra, kedy pribudne spolu 103 nových vlakových spojení. V rámci všetkých regiónov Slovenska bude pridaných takmer 1,5 milióna vlakových kilometrov.

Od pondelka 17. novembra bude denne nasadzovaných 775  vozňov a 700 rušňov,  plné nasadenie čaká 35 nových eurovlakových súprav. V priebehu roka 2015 bude spolu 61 vlakových súprav. Pre operatívne možnosti bude pripravených niekoľko desiatok zálohových voznov v siedmych uzlových staniciach.

162.006, Foto: Róbert Rudišin

162.006, Foto: Róbert Rudišin

Na najväčších železničných staniciach sú k dispozícii označené pokladnice ZSSK, ktoré zabezpečujú len registráciu a vydávanie nulových cestovných lístkov. Zvýšil sa počet pokladníkov, vlakvedúcich, rušňovodičov v službe. Súčasne sa zvýšil počet pracovníkov v nepretržitej prevádzke Kontaktného centra ZSSK, ktorí telefonicky a na emailovej adrese info@slovakrail.sk odpovedajú na otázky cestujúcich.

Na piatich staniciach (Bratislava, Košice, Žilina, Banská Bystrica, Prešov) sú vo vybrané dni k dispozícii infopulty, kde možno uskutočniť elektronickú registráciu pre vybrané kategórie cestujúcich s nárokom na bezplatnú prepravu.

V zákazníckych centrách ZSSK budú v priebehu budúceho týždňa k dispozícii  informačné brožúry pre deti, žiakov/študentov a dôchodcov nad 62 rokov.

ZSSK eviduje k 17. novembru zaregistrovaných 200 tisíc záujemcov o bezplatnú prepravu.

You may also like...