RegioJet štartuje od marca 2012

Súkromný železničný dopravca RegioJet bude premávať na trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Prvé dva z celkových deviatich vlakov začínajú skúšobne jazdiť. Na prezentačnej jazde pre novinárov sa zúčastnil minister dopravy Ján Figeľ, štátny tajomník Árpád Érsek, majiteľ Student Agency Radim Jančura, zástupcovia ŽSR a Bratislavského samosprávneho kraja.

 

Prvé dve moderné vlakové jednotky Talent sú už prefarbené do korporátnej žltej farby dopravcu RegioJet a začínajú skúšobné jazdy na trase Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Dnes sa tak to oficiálne predstavil vlak Talent RegioJet vrámci prezentačnej jazdy; od polovice februára začnú vlaky Talent premávať na prezentačných jazdách aj pre verejnosť a od 4.marca ponúknu novú kvalitu spojenia na jednej s najkľúčovejších regionálnych tratiach v okolí Bratislavy.

Približne 25 spojov premávajúcich vo všedné dni v špičkách až každú polhodinu medzi Bratislavou a Dunajskou Stredou v každom smere a takmer každý druhý premávajúci v celej trase Bratislava–Komárno a späť. Pre ľahšiu orientáciu cestujúcich v cestovnom poriadku budú vlaky chodiť v pravidelnom takte; cestovná doba napríklad medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou Novým Mestom bude začínať na 38.minútach.

 

You may also like...