Muránskou strelou na Hradné hry do Muráňa 2012

Všetkých priaznivcov železničnej histórie, romantických výletov a krás Slovenska pozývame na mimoriadnu jazdu historickým motorovým vlakom do Muráňa na hradné hry. 

Už je to viac ako rok, čo 30. apríla 2011 vyrazil z Plešivca do Muráňa posledný osobný vlak. Prešlo niekoľko mesiacov a dopravu po tejto gemerskej lokálke zastavil aj nákladný dopravca. Odvtedy je malebná trať nevyužitá. Pripomínať si zašlú slávu železníc na opustených tratiach, to je jedna z úloh občianskeho združenia Klub historických koľajových vozidiel pri RD Haniska pri Košiciach. Aj preto sa mimoriadne vydáva s turistami na túto trať, kým sú ešte položené koľajnice a kým úplne nezmizne zo železničnej mapy Slovenska.

Povinné bezplatné miestenky najneskôr do 5.júna 2012! Samotná jazda do Muráňa sa uskutoční 9. júna 2012.

Program

Pri ceste tam sa vlak krátko zastaví v novom železničnom múzeu v Lubeníku. Po príchode do Muráňa bude nasledovať autobusová preprava pod Muránsky hrad (cena: 1 €), alebo môžu cestujúci vyraziť na hrad pešo. Na hrade sú pripravené výstupy šermiarov a sokoliarov (dobrovoľné vstupné). Pre hladošov bude pripravený guláš – potrebné objednať pri rezervácii miesteniek.

Pre priaznivcov kyvadlových jázd sme pripravili tentoraz jednu do Revúcej s odchodom o 14:25 hod. a príchodom späť do Muráňa o 15:07 hod.

You may also like...