Nová lokomotíva odvezie fanúšikov na EURO

Měsíc před zahájením Mistrovství Evropy ve fotbale nasadí České dráhy do pravidelného provozu lokomotivu řady 380 v českých národních barvách. Na začátku června poveze tento moderní stroj českou reprezentaci do Vratislavi, kde se odehrají první zápasy našeho týmu. Fotbalový nátěr bude mít také další hnací vozidlo, lokomotiva řady 163, která se objeví v pravidelném provozu na spěšném vlaku z Pardubic do Vratislavi a zpět a v průběhu června poveze fanoušky šampionátu.

Lokomotiva s číselným označením 380.011 s fotbalovým nátěrem odjede poprvé ve středu 9. května v 10:17 z Prahy hl.n. v čele pravidelného vlaku EC 111 Praha, který spojuje Prahu s Varšavou. Lokomotiva poveze soupravu v části trasy mezi Prahou a Bohumínem, zpět do Prahy pojede druhý den v čele vlaku EC 110 (mezi cestou zpět do Prahy bude nasazena ještě na vlacích mezi Bohumínem a Břeclaví). Českou fotbalovou reprezentaci poveze fotbalová „třistaosmdesátka“ v neděli 3. června a krátce po odehrání vratislavských zápasů se stane magnetem letošního veletrhu železniční techniky Czech Raildays v Ostravě (19. – 21. června 2012).

380.011 euro

Druhá z fotbalových lokomotiv, řady 163,  bude jezdit od 11. května na spěšných vlacích z Pardubic hl.n. směrem do Lichkova a dále do polské Vratislavi. Ve dnech 8., 12. a 16. června potom poveze fanoušky z Prahy do Vratislavi a zpět. Zpáteční jízdenky do vlaků Praha – Vratislav (Wroclaw) a Brno – Vratislav je možné zakoupit na www.vlakemnaeuro.cz.

Fotbalový polep „třistaosmdesátky“ v těchto dnech dokončuje v pražském depu společnost Railreklam. Nátěr druhé lokomotivy řady 163 přijde na řadu v průběhu tohoto týdne v depu v České Třebové.

Speciální vlaky do Polska jsou součástí projektu „Vlakem na Euro“, na kterém spolupracují České dráhy s Fotbalovou asociací ČR.

Lokomotivní řada 380 z produkce společnosti Škoda Transportation, která bude propagovat českou účast na fotbalové šampionátu EURO 2012, je nejrychlejší a nejvýkonnější lokomotivou určenou pro České dráhy. V provozu dokáže jezdit rychlostí až 200 km/h a její výkon je přes 6 000 kW, což odpovídá dvěma starším lokomotivám z 80. let. Vyvinuta je pro expresní dopravu v České republice a v sousedních státech.

You may also like...