Predaj cestovných lístkov cez internet stúpa

Železničná spoločnosť Slovensko zaznamenala v roku 2012 výrazný nárast počtu predaných lístkov cez internet. Kým v roku 2011 cez internetový obchod ZSSK predala viac ako 172-tisíc lístkov, v roku 2012 to bolo až 324-tisíc cestovných dokladov.


Cestovný lístok cez internet cestujúci kúpi s 5 % zľavou na všetky vlaky vo vnútroštátnej preprave. S výnimkou IC vlakov, kde má cestujúci tým vyššiu zľavu, čím skôr si zakúpi cestovný lístok. Ak si cestujúci kúpi lístok na IC vlak, ale nevyužije ho, môže lístok použiť v ktoromkoľvek  vlaku v čase platnosti cestovného lístka.

Už takmer rok funguje aj nákup cestovného dokladu prostredníctvom mobilnej aplikácie (eMIL). Tento spôsob nákupu vítajú najmä mladí ľudia a študenti. V roku 2012 cez mobil ZSSK predala viac ako osemtisíc lístkov. V decembri 2012 ZSSK zaviedla na predajných miestach bezkontaktný spôsob platby za cestovný lístok, čo urýchľuje predaj a šetrí čas zákazníkom.

elektronický mobilný internetový lístok

Aj v tomto roku ZSSK očakáva nárast záujmu o tieto služby, a preto sa spoločnosť  snaží o inovácie, zavedenie nových technologických aplikácií a vyššiu flexibilitu obchodných podmienok internetového predaja. Toto všetko chce spoločnosť podporiť aj pripravovaným redizajnom webovej stránky spoločnosti.

ZSSK plánuje pri predaji cez internet zaviesť otvorenú platnosť dokladu, či nákup aj tesne pred odchodom vlaku. Lístok sa bude dať prostredníctvom internetu aj vrátiť. Cestujúci určite privítajú rozšírenie portfólia o týždenné a mesačné cestovné lístky. Nadviazanie užšej spolupráce v oblasti internetového obchodu plánuje ZSSK aj s českým, rakúskym a nemeckým partnerom.

Prehľad počtu predaných cestovných dokladov:

rok – počet dokladov

2009 – 53 768

2010 – 91 217

2011 – 172 365

2012 – 324 776

You may also like...