V roku 2012 prepravil RegioJet 1,25 milióna cestujúcich

RegioJet, člen holdingu STUDENT AGENCY, prepravil v minulom roku na slovenskej trati Bratislava – Dunajská Streda – Komárno celkom 1,25 milióna cestujúcich. Na slovenské koľaje priniesol úplne novú kvalitu cestovania, ktorá si okamžite získala záujem zákazníkov. V porovnaní s predchádzajúcim dopravcom – štátnou ZSSK to bolo o 67 % viac a od zahájenia prevádzky toto číslo sústavne narastá – v najsilnejšom mesiaci v závere roka to bolo dokonca o 136 % viac. Vlaky RegioJet začali na trase premávať v nedeľu 4. marca 2012.

regiojet bratislava hlavna stanica

„RegioJet kompletne nahradil štátneho dopravcu Železničnú spoločnosť Slovensko (ZSSK) a denne ponúka až 50 spojov, v ktorých prináša novú úroveň služieb v regionálnej železničnej doprave,“ pripomína Marek Bičan, manažér spoločnosti RegioJet.

V roku 2011 prepravila spoločnosť ZSSK cca 760 tisíc cestujúcich, RegioJet ich však v minulom roku prepravil o zhruba 490 tisíc viac – a to napriek tomu, že prevádza vlakov RegioJet trvala v roku 2012 iba necelých 10 mesiacov. Cestujúci precestovali v roku 2012 vo vlakoch RegioJet dovedna 45,4 milióna kilometrov, pričom za celý rok predtým to bolo vo vlakoch ZSSK len okolo 22 miliónov.

„Odštartovanie prevádzky regionálnych vlakov RegioJet bolo veľkým míľnikom a prelomom na železnici v celom stredo a východoeurópskom regióne. Na koľaje prišiel nový súkromný dopravca, ktorý v ponukovom konaní priniesol moderné vozidlá, lepšiu cenu pre objednávateľa, nový koncept cestovného poriadku a služby, ktoré dosiaľ neboli v regionálnej železničnej doprave poskytované,“ uvádza Bičan. Príprava na príchod nového dopravcu trvala od podpisu zmluvy iba 15 mesiacov. Rovnaké vozidlá s lepšími službami, za výhodnejších podmienok pre objednávateľov, by mohli jazdiť aj na ďalších slovenských tratiach.

Dopravca RegioJet priniesol nasledujúce novinky

Moderné klimatizované nízkopodlažné vozidlá Talent kanadského výrobcu Bombardier.

Nový cestovný poriadok s pravidelnými intervalmi a spojmi jazdiacimi v špičkových časoch už každých 30 minút.

Najrýchlejšie spoje zvládnu trasu medzi Bratislavou a Dunajskou Stredou za rekordných 39 minút.

Nové služby na palube vlakov: moderný interiér, bezplatný internet a dennú tlač.

Ďalšie služby – ako zriadenie záchytných parkovísk P+R v Dunajskej Strede a Kvetoslavove alebo výstavbu presklených prístreškov na vybraných zastávkach.

Novinka na Slovensku: Nadväzný autobusový spoj zo Žiliny do Martina a Vrútok k vlakom IC RegioJet

V piatok 18. januára 2013 odštartovalo nové spojenie nadväzným autobusom z Martina a Vrútok do Žiliny a ďalej vlakom IC RegioJet do Ostravy, Olomouca, Pardubíc a Prahy a späť.

Nový spoj priváža a odváža cestujúcich od vlakov a k vlakom IC RegioJet končiacich v Žiline. Vďaka kombinácii luxusných vlakov IC RegioJet a nadväzného transferu cestujúci z Martina a Vrútok získali nové, atraktívne a komfortné spojenie napríklad s Prahou, Pardubicami, Olomoucom, Ostravou či Českým Tešínom.

Naviac, nadväznosť medzi vlakom IC RegioJet a transferovým spojom je vždy garantovaná – cestujúci tak budú môcť cestovať úplne bez obáv, že by svoj spoj nestihli. Spoj RegioJet Transfer jazdí denne a je prevádzkovaný vozidlami zmluvného partnera  – spoločnosťou MT-Lines.

RegioJet je veľmi úspešný i v Českej republike. Prepravil tam 1,13 milióna cestujúcich

RegioJet svojimi diaľkovými vlakmi na trase medzi Prahou, Ostravskom (Ostrava a priľahlá oblasť) a Žilinou prepravil minulý rok 1,13 milióna cestujúcich. Priemerná obsadenosť vlakov činila 84,6 % a od zahájenia prevádzky je konštantne rovnako vysoká. Dopravca tu denne vypravuje osemnásť spojov a priemerný počet prepravených cestujúcich je viac ako 4,3 tisíca.

You may also like...