Za rok 2012 prepravil RegioJet na trase Praha – Ostravsko – Žilina – 1,13 miliónov cestujúcích

První soukromý dopravce v České republice, RegioJet, člen skupiny Student Agency, přepravil za rok 2012 svými dálkovými vlaky IC RegioJet na trase Praha – Ostravsko – Žilina celkem 1,13 milionů cestujících. Na české koleje přinesl zcela novou kvalitu cestování, která si okamžitě získala zájem ze strany zákazníků. Průměrná obsazenost vlaků činila 84,6 % a od zahájení provozu je konstantně stejně vysoká.

Denně dnes RegioJet vypravuje na trase Praha – Ostravsko – Žilina celkem 18 spojů a počet přepravených cestujících je průměrně více než 4,3 tisíce cestujících denně.

Od prosince je v platnosti nový jízdní řád. Ten nabízí následující rozsah spojení.

18 spojů denně: 2x denně v trase Žilina – Ostravsko – Praha a zpět, 6 spojů Třinec – Ostravsko – Praha a zpět a 10 spojů Havířov – Ostrava – Praha a zpět. Od prosince se výrazně posílilo kvalitní železniční spojení do Českého Těšína a Třince.

Kratší jízdní doba mezi Ostravskem a Prahou: Jízdní doba nejrychlejších spojů činí 3 hodiny 18 minut mezi Prahou hlavním nádražím a stanicí Ostrava Svinov. Všechny spoje navíc zastavují v Hranicích na Moravě, Ostravě Stodolní a Havířově a vybrané spoje v Zábřehu na Moravě.

Hodinový interval ve špičkách: v ranní špičce jezdí z Ostravska (Třince) vlaky IC RegioJet do Prahy každou hodinu. Například ze stanice Ostrava Svinov jezdí spoje IC RegioJet ráno v následující časy: 5.05, 6.05, 7.05 a 8.05 hodin a po zbytek dne nabízí spojení v dvouhodinových intervalech. Podobně nabízí spojení každou hodinu v opačném směru v odpolední špičce.

Další nová žlutá destinace – Kroměříž: RegioJet a Student Agency nabízejí rychlé a komfortní spojení Kroměříže s Prahou, a to v kombinaci luxusního vlaku IC RegioJet a autobusu Student Agency s pohodlným přestupem přímo ve stanici Olomouc hlavní nádraží. Denně je možné využít 8 spojů (4 v každém směru) s celkovou jízdní dobou 3 hodiny 28 minut.

RegioJet IC vlak

Ročně cestující vypijí více než milion pohárů luxusní kávy Illy zdarma a snědí 70 tisíc porcí sushi

Vlaky IC RegioJet nabízejí na české a slovenské železnici vysoký standard služeb pro cestující. Ti dostávají například vždy NEOMEZENÉ MNOŽSTVÍ luxusní kávu značky Illy zdarma, stejně jako mátový čaj, vodu či denní tisk. Například kávy Illy ve variantách cappuccino, lungo, laté a dalších zákazníci RegioJetu ročně zdarma vypijí více než 1 milion pohárů. Další občerstvení si pak mohou pořídit od palubního personálu z palubního menu – a to za bezkonkurenčně nejnižší ceny. Například porce sushi, kterého se ročně ve vlacích IC RegioJet zkonzumuje více než 70 tisíc porcí, stojí 80 Kč, což je o několik desítek korun méně než v maloobchodní síti či v restauracích. RegioJet dále cestujícím nabízí například snídaňová menu za ceny od 9 Kč, středomořské saláty či plněné croissanty nebo řecký jogurt. Veškeré občerstvení je od špičkových dodavatelů s tím, že RegioJet upřednostňuje české společnosti vyrábějící kvalitní české potraviny.

„Odnaučili jsme cestující kupovat si nevábné bagety na nádražích“, říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet a skupiny Student Agency a dodává: „každý vagon v našem vlaku je restaurací. Cestující nemusí nikam chodit, opouštět své místo a všechno mu přineseme přímo až na místo. Víme, že takto toho zákazníci snědí asi 5x více než v klasickém jídelním voze. Vychutnat si kávu zdarma s dortíkem a zaplatit za to 9 Kč se pro řadu cestujících již stalo neodmyslitelnou součástí každotýdenní cesty vlakem.“

Každý cestující – bez ohledu na to, jakou zaplatil cenu, má vždy nárok na následující služby během své cesty vlaky IC RegioJet. Tento servis zatím nikdo z dalších dopravců nepřekonal a RegioJet i do budoucna bude na železnici vždy nabízet zákazníkům největší rozsah služeb za nejlepší ceny:

 • Neomezené množství kávy (překapávaná i značková káva z presovaru Illy) – ZDARMA
 • Mátový čaj a voda – ZDARMA
 • Český a slovenský denní tisk zdarma, další časopisy a tiskoviny ZDARMA
 • Drobné sladkosti v rámci palubního samplingu – ZDARMA – aktuálně pralinky Milka
 • Připojení k nejvýkonnější síti palubního internetu – včetně nabídky filmů (od prosince) – ZDARMA
 • Připojení k elektrické síti 230 V – ZDARMA
 • Rezervace místa – ZDARMA – přepravujeme pouze sedící cestující, navíc možnost výběru z mnoha variant vozů – otevřený prostor, kupé, internetová kavárna
 • Přístup k počítači ve voze Internet Café, který je nainstalován a připojen k internetu a určen ZDARMA pro aktivity cestujících
 • Servis a přítomnost člena palubního personálu v každém voze – každých 20 minut nabídka služeb.
 • Nabídka občerstvení za nízkonákladové ceny – sushi, saláty, plněné croissanty, dezerty…
 • 2 toalety v každém z vozů s hudební produkcí – francouzské šansony a živou orchidejí a garancí čistoty
 • Prodej jízdenek na MHD v Ostravě a Praze přímo na palubě vlaku (všechny typy jízdenek)
 • Možnost parkování ZDARMA v parkovacím domě KOMA ve stanici Ostrava Svinov
 • Možnost návazné cesty na Letiště Václava Havla v Praze Ruzyni

Možnost půjčení automobilu za zvýhodněné ceny od autopůjčovny Hertz, možnost výhodné taxislužby od Tick Tack v Praze a Komfort Taxi v Ostravě.

You may also like...