Vedenie ŽSR sa dohodlo s odbormi na novej kolektívnej zmluve

Kolektívne vyjednávanie v železničných firmách úspešne napreduje. Potom ako minulý týždeň podpísalo vedenie Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. novú kolektívnu dohodu s odbormi na roky 2012 a 2013, dôjde v nasledujúcich dňoch k podpisu ďalšej kolektívnej zmluvy. Na novej kolektívnej zmluve na budúci rok sa so zástupcami 11 odborových združení dohodlo vedenie Železníc SR.

„Rokovania boli zložité o čom svedčí aj fakt, že sa začali v októbri a skončili až v závere roka. Celkovo sa zmluvné strany stretli šesťkrát,“ povedal námestník generálneho riaditeľa ŽSR pre ľudské zdroje Ján Žačko. Popri tom paralelne prebiehali rokovania expertných skupín. V súčasnosti sa pripomienky oboch strán zapracovávajú do finálnej podoby novej kolektívnej zmluvy tak ako sa na tom obe zmluvné strany dohodli. Kolektívnu zmluvu podpíšu začiatkom budúceho týždňa za účasti prvého podpredsedu vlády SR a ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Jána Figeľa.

O podrobnostiach novej kolektívnej zmluvy budú obe strany informovať na tlačovom brífingu po jej podpise. Presný termín podpisu, ako aj tlačového brífingu, médiám včas oznámime.

You may also like...