DOPLNENÉ: Zrušenie nonstop prevádzky vo vybraných železničných staniciach

V dôsledku zmiernenia extrémne nízkych teplôt na území SR, Železnice Slovenskej republiky dňom 15. februára vo vybraných železničných staniciach rušia ich nepretržité otvorenie, 24 hodinovú prevádzku, ktorá bola zavedená 31. januára 2012.

Nakoľko mimoriadne nepriaznivé počasie a predovšetkým extrémne silné mrazy sa v týchto dňoch zmiernili, niektoré železničné stanice sa vrátia do svojej normálnej prevádzky a priestory slúžiace pre cestujúcu verejnosť budú sprístupnené v pôvodnom rozsahu spred 31. januára 2012.

ŽSR všetky znečistené alebo poškodené priestory staníc, predovšetkým na základe využívania non stop prevádzky bezdomovcami a sociálne neprispôsobivými občanmi uvedie do pôvodného stavu a bude znášať prípadné zvýšené náklady na umývanie, dezinfekciu a opravy.

Situáciu v ostatných železničných staniciach sprístupnených nepretržite v dôsledku extrémne nízkych teplôt monitorujeme a po konzultácii so zástupcami samospráv budeme postupne rušiť toto opatrenie aj vo zvyšných železničných staniciach.

Nepretržitý prístup do priestorov pre cestujúcu verejnosť aj bez cestovných dokladov sa dnešným dňom ruší v železničných staniciach:
Starý Smokovec, Štrbské Pleso, Michalovce, Prešov, Margecany, Zvolen, Lučenec, Brezno, Levice, Devínska Nová Ves, Dunajská Streda, Jablonica, Senica nad Myjavou, Trnava, Nové Zámky, Nové Mesto nad Váhom, Prievidza, Štúrovo, Kúty, Piešťany, Topoľčany, Trenčín, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Vrútky.

Naďalej ostávajú nonstop otvorené železničné stanice:
Galanta, Šaľa, Nitra, Trenčianska Teplá, Púchov, Považská Bystrica, Žilina, Čadca, Dolný Kubín, Banská Bystrica, Fiľakovo, Košice, Haniska pri Košiciach, Poprad-Tatry, Spišská Nová Ves, Plešivec, Moldava nad Bodvou, Štrba.

DOPLNENÉ 17.2.2012

V dôsledku výrazného zmiernenia extrémne nízkych teplôt na území SR, Železnice SR dnešným dňom zrušili nepretržitú prevádzku železničných staníc v Púchove, Považskej Bystrici a Žiline.
Železničné stanice tak ostávajú otvorené už len v: Banskej Bystrici a Fiľakove.

You may also like...