Prebúdzanie Katky a Rušňoparáda Košice 2013

Železničná spoločnosť Slovensko spolu so Železnicami Slovenskej republiky, ZSSK Cargo a v spolupráci s Občianskym združením Detská železnica Košice pozývajú všetkých nadšencov starých vláčikov a pary na akciu Rušňoparáda Košice 2013.

Rušňoparáda Košice 2013 sa uskutoční 20. a 21. apríla 2013 v Rušňovom depe v Košiciach. Keďže železnice si tento rok pripomínajú 165. výročie železníc na Slovensku, organizátori pripravujú  bohatý a pestrý program. Okrem historických a súčasných lokomotív bude lákadlom Rušňoparády Košice 2013 aj slávnostné predstavenie obnoveného osobného motorového rušňa M 131.1538 z dielne Klubu historických koľajových vozidiel a sprevádzkovanie obnovených vagónov detskej železnice.

U36 Katka

Foto: Peter Šoltys

Počas dvojdňového podujatia budú pre tisíce návštevníkov pripravené nostalgické jazdy, rušňoparáda na točni, množstvo atrakcií pre deti, výstava autoveteránov, prelet lietadiel, razenie mincí, občerstvenie, živá hudba, slávnostný nástup mladých železničiarov z Detskej železnice, ale aj vozenie na stanovišti elektrického akumulátorového rušňa Samko. Najväčším lákadlom bude samozrejme prvé tohtoročné jazdy v obnovenom vagóniku Detskej železnice, ktorý potiahne parný rušeň Katka.

Na svoje si prídu aj železniční nadšenci, ktorých pozývame v nedeľu, 21. apríla na mimoriadne nostalgické vlaky z Prešova a Margecian, ktoré v úseku Kostoľany nad Hornádom – Košice pôjdu súbežne vedľa seba v čase približne od 11:00 do 11:10 hod.

plagat_Katka_A3.indd

 

 

 

You may also like...