Colore the Wagon

Tri vozne na pomaľovanie poskytne Železničná spoločnosť Slovensko pre účastníkov „Bratislava Street Art Festivalu“. V nedeľu 19. júna môžu grafiťáci legálne ukázať svoju tvorivosť na osobných železničných vagónoch, ktoré sa budú naďalej používať na prepravu osôb po celom Slovensku.


Vozne budú k dispozícii v bratislavskom Múzeu dopravy od 15.00 do 22.00 h. Na jam session Colore the Wagon sú pozvaní slovenskí a aj zahraniční grafiťáci z Číny, Maďarska, Južnej Afriky a Francúzska. Sprievodný program doplní žonglérske zoskupenie Let Them Fly, ktoré po zotmení predvedie ohňovú šou.

Častým problémom ZSSK je práve nelegálne kreslenie po vagónoch, a to najmä na miestach, ako sú okná a technické dáta, ktoré musia byť viditeľné a nemôžu byť prekryté z bezpečnostných dôvodov. Odstránenie a nový náter jedného vozňa stoja približne 20 tisíc eur. Takto poškodených koľajových vozidiel je skoro 40 percent z celého vozňového parku.

Poskytnutím legálneho priestoru na maľovanie, pri dodržaní istých pravidiel, chce ZSSK podporiť tvorivosť pouličných umelcov a upozorniť na vandalizmus, ktorý firme prináša veľké škody.

You may also like...