Pendolino dostane Wi-Fi

Ve všech vlacích SC Pendolino můžete od 15. 7. 2012 v rámci zkušebního provozu využívat službu bezdrátového připojení k internetu, a to samozřejmě zdarma. Stačí se s vaším přenosným zařízením podporujícím WiFi připojit k síti „CDWiFi“ a spustit internetový prohlížeč.

Během několika dnů vám po přihlášení k síti „CDWiFi“ bude k dispozici také palubní portál, na kterém naleznete podrobné informace o jízdě vlaku, informace o přípojích, služby na palubě, jídelní a nápojový lístek, online zpravodajství a další zajímavý obsah.

pendolino

Připojení do internetu je realizováno pomocí nejlepších dostupných a ověřených technologií abychom vám mohli poskytnout službu v té nejvyšší možné kvalitě. Systém používá technologie mobilních datových přenosů a využívá pokrytí všech dostupných mobilních operátorů současně. Bohužel právě pokrytí signálem mobilních operátorů není po celé trase dostatečné, a tak na několika místech můžete pocítit krátkodobý výpadek připojení k internetu. Toto se týká například okolí měst Brandýs nad Orlicí nebo Hoštejn.

Abychom umožnili přístup k internetu a využívání této služby všem cestujícím v dostatečné kvalitě, je blokován přístup na webové stránky, které připojení k internetu výrazně vytěžují. Jedná se především o stránky pro aktualizaci operačních systémů a software a stránky, které poskytují streamování videa. V rámci zabezpečení používání služby je také monitorován přístup na webové stránky s nelegálním obsahem či pokus o jeho distribuci prostřednictvím připojení k internetu pomocí bezdrátové sítě CDWiFi. Věříme, že uvedená opatření výrazně přispějí ke zkvalitnění této služby.

You may also like...