RegioJet vstúpil do Medzinárodnej železničnej únie UIC

RegioJet je první privátní mezinárodní dopravce ve střední a východní Evropě, který provozuje v takové míře dálkové vlaky na vlastní podnikatelské riziko.

Současně jedná exkluzivně s DB o budoucím provozování dálkových vlaků mezi ČR a SRN a nyní také posílil svou příslušnost ke klubu mezinárodních železničních dopravců vstupem do Mezinárodní železniční unie (UIC).

UIC je globální organizace, která koordinuje rozvoj a fungování železniční dopravy ve všech členských státech. Řeší mimo jiné problematiku vytváření nových a zachovávání stávajících mezinárodních spojů, unifikaci železniční techniky, dohlíží na dodržování bezpečnostních kritérií, jako je zabezpečovací zařízení nebo samočinné brzdy. Reprezentuje členské společnosti na mezinárodní úrovni.

RegioJet IC vlak
Sídlem organizace je Paříž. Členy mohou být železniční společnosti, manažeři železniční infrastruktury, operátoři železniční a kombinované dopravy, společnosti poskytující leasing vozidlového parku a poskytovatelé služeb (stravovací služby, spací vozy atd.)

Za svého řádného člena přijala RegioJet UIC na svém včerejším zasedání v americké Philadelphii.

Konkrétní naplnění členství UIC hodlá RegioJet zužitkovat například v oblasti širšího napojení na mezinárodní rezervační systémy, a pod.

uic international union of railways
Vlaky IC RegioJet přepravují denně mezi Prahou a Ostravskem a Žilinou průměrně 3 500 cestujících. RegioJet také již dal do prodeje přes svůj rezervační systém spoje na období září a říjen, kdy rovněž nabídne vyšší kapacitu. Počet cestujících využívajících denně vlaky IC RegioJet mezi Prahou a Ostravskem by na tak v září měl překročit 4 tisíce cestujících denně. Současně RegioJet provozuje regionální vlaky na Slovensku na trase Bratislava – Komárno, které denně přepraví přibližně 2x tolik cestujících, co přepravovaly vlaky předchozího dopravce.

You may also like...