Situácia v prevádzke na železnici

Mimoriadne nepriaznivé počasie naďalej komplikuje situáciu v železničnej doprave, druhý stupeň zimných opatrení ŽSR vyhlásili dňa 7.2.2012 v Bratislave a v Košiciach.

Tam je situácia najproblematickejšia. Silný nárazový vietor navieva sneh medzi jazyky výhybiek, čím sa znemožňuje ich prestavenie. Výhybky sa musia najprv očistiť od snehu a až potom je možné postaviť vlakovú cestu. Celý proces, ktorý za normálnych okolností trvá napr. na Bratislavskej hlavnej stanici minútu sa tak predlžuje až na desať minút a viac. To má samozrejme dopad na meškanie vlakov, ktoré od rána meškajú od 10 do 60 minút.

V Bratislave ŽSR od 8.15 hod riešia aj problém s trolejovým vedením na druhej traťovej koľaji v smere od Rače, takže sa jazdí len po prvej traťovej koľaji.

Trate na východnom Slovensku sú zjazdné, premávku ovplyvňuje najmä silný vietor. V celom košickom železničnom uzle je úplne zastavená nákladná doprava, všetci pracovníci a technika boli presunutí na udržiavanie tratí pre osobnú dopravu. V okolí Košíc pracuje takmer 40 pracovníkov, ktorí čistia výhybky od naviateho snehu.

Problém je aj na širokorozchodnej trati z Ukrajiny do Hanisky pri Košiciach. Táto je úplne neprejazdná, na trati zostal zaviaty aj ukrajinský pluh. Pracovníci ŽSR sa ho snažia v priebehu dňa za pomoci ťažkej techniky vyslobodiť a trať sprejazdniť.

Prvý stupeň zimných opatrení bol vyhlásený aj v žilinskom obvode a na Orave.

Od včera ŽSR zaznamenali aj päť lomov koľajníc, jeden na trati Devínska Nová Ves – Bratislava Lamač, tri na trati Bratislava Nové Mesto – Bratislava ÚNS a jeden v Senci.

Železničná stanica Košice

Zeleznicna stanica Kosice   Zeleznicna stanica Kosice

Zeleznicna stanica Kosice   Zeleznicna stanica Kosice

 Zeleznicna stanica Kosice

Bánovce nad Ondavou

Banovce nad Ondavou   Banovce nad Ondavou

Ukrajinská fréza pri Budkovciach na Východe Slovenska:

Ukrajinská fréza pri Budkovciach   Ukrajinská fréza pri Budkovciach

You may also like...